Güney Kore’de Dronelara Gece Uçuş Ve Paket Teslim İzni Geliyor

Güney Kore’de Dronelara Gece Uçuş Ve Paket Teslim İzni Geliyor

Güney Kore hükumeti, büyüyen drone sanayinin desteklenmesi için gece uçuşları, ve uzak ada bölgelerine paket teslimlerini mümkün kılacak düzenlemelere gidiyor.

Güney Kore alt yapı ve ulaştırma Bakanlığı, Cuma gününden itibaren droneların gece uçuş sınırlamasının kaldırılacağı ve uzak mesafelere paket teslimatı yapacağı özel bir onay sisteminin yürürlüğe gireceğini açıkladı. Uçuş izni almak isteyen drone operatörlerinin işletme manuel, uçuş rotası ve muhtemel planlarını önceden sunması gerektiği belirtildi. Bakanlığın son kararının Kore Uçuş Güvenliği Teknoloji Entstitüsü tarafından hazırlanan güvenlik standart kontrolüne ve uçuş bölgesinin incelenmesine bağlı olacağı belirtildi.

Gözlemciler bu kısmi düzenlemenin droneların arama, kurtarma ve yangın söndürme gibi kamu sektöründe kullanmasının yolunu açacağını öngörüyor. Bakanlığın ayrıca artan drone pilot belge isteklerine ve Drone Sigortası cevap vermek için dronelarla ilgili test alanları altyapı çalışmalarını yaygınlaştırma konusunda çalışma yaptığı kaydedildi. Bir bakanlık yetkilisi drone sanayinin çok hızlı gelişen bir sektör olduğunu vurgulayarak hükumetin onay sisteminin bu sanayinin gelişmesi ve ilerlemesi için bir ön tedbir düzenlemesi olmasını umduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir