DJI Mavic 2 Drone İncelemesi

DJI tarafından sunulacak yeni drone Mavic 2 olarak karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Ayrıca, sızdırılan görüntüye bakılırsa DJI Mavic 2, iki farklı kamera ve gimbal kombinasyonu ile kullanıcılar buluşacak. İşte detaylar.

DJI markasını taşıyan drone modelleri çıktıkları günden bu yana adından söz ettirmeyi ve popülerliğini artırmayı başarıyor. DJI markasının kurucusu olan Frank Wang Tao ise Asya’nın en genç teknoloji milyarderi olarak öne çıkmış durumda. DJI Spark sahiplerine 1 Eylül uyarısı! DJI kurucusu Frank Wang Tao teknoloji dünyasının en zenginleri listesinde D&…

DJI Mavic 2 neler sunacak?
Öncelikle yeni Mavic 2 geliştirilmiş form faktörü ile dikkat çekiyor. Selefine bakılırsa daha biçimli ve daha aerodinamik bir yapıya kavuştuğu gözlenen drone yine de renk, biçim ve katlanma mekanizması ile Mavic Pro ile oldukça benzer. Batarya ise üst arka tarafta bulunuyor.

Ürünün Mavic Pro 2 değil de Mavic 2 olarak adlandırılmış olması da dikkat çekiyor ancak hala bir Mavic Pro 2 gelmesi de mümkün. Orijinal Mavic Pro altın renkte bantlara sahipken, görüntüdeki model gümüş renk bantlara sahip. Yani Phantom serisinde olduğu gibi daha sonra temel ve gelişmiş modeller de çıkabilir.

İki farklı sensör boyutu da dikkat çekici bir detay. Drone üzerinde gri renkte 1 inç sensör takılıyken, masada bir de siyah renkte 1/1.7 sensör bulunuyor. Büyük sensörün büyük resmi görmede yardımcı olacağı kesin.

Çıkartılabilir gimbal ise akıllara büyük hüsran yaratan GoPro Karma modelini akıllara getiriyor. Gimbal büyük ihtimalle drone üzerine kaydırılarak takılabilecek. Yine masadaki farklı bir gimbal daha küçük sensör boyutu ve küçük ekran ile görülüyor. Gimbal montaj sisteminin daha dayanıklı olacağı beklentisi ise yüksek. Motorlar ise orijinal Mavic Pro ile kıyaslandığında daha büyük boyutta. Pervanelerin ise bu sefer daha sessiz olması ümit ediliyor.

Yaklaşık 10 gün önce GoPro markası Karma isimli, katlanabilir kanatlı, taşınması kolay drone modelini tanıtmıştı. Bunun ardından şimdi de DJI yeni katlanabilir drone Mavic Pro modelini resmen tanıttı. Mavic Pro sırt çantasına dahi sığıyor DJI Mavic Pro enteresan bir katlanma sistemine sahip ve cihazın iki ön kanadı gövdesine, yan kanatları ise altına doğru katlanıyor. Tıpkı GoPro’nun Karma modeli …

Ürünün önünde ve yanlarında engelden kaçınma sensörleri gözlerden kaçmıyor. Ayrıca altta ve arkada da bu sensörlere yer verilmesi bekleniyor. Yani DJI Mavic 2, 360 derece engelden kaçınma yeteneğine sahip olabilir.

DJI tarafından 18 Temmuz tarihinde gerçekleştirilmesi beklenen etkinliğin ertelendiğini de not olarak düşelim. Yani şu an için bu yeni drone modelinin ne zaman resmi olarak tanıtılabileceği konusu belirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir